COVID w Niemczech – obostrzenia

  COVID w Niemczech – obostrzenia

  COVID w Niemczech – obostrzenia odnośnie poruszania się po kraju

  Obostrzenia w Niemczech, mające pomóc w walce z pandemią są następujące: do budynków publicznych oraz urzędów mogą wejść tylko osoby zaszczepione, ozdrowieńcy oraz osoby, które posiadają aktualny (mniej niż 24 godziny) negatywny wynik testu- zasada 3G ; środkami komunikacji miejskiej takimi jak autobusy, tramwaje, pociągi mogą podróżować tylko osoby zaszczepione, ozdrowieńcy, osoby posiadające negatywny wynik testu (24 godziny- test antygenowy, 48 godzin- test PCR)- zasady te obowiązują osoby powyżej 6 roku życia;  maseczki w Niemczech (FFP2/KN95) zakrywające nos i usta są obowiązkowe w przestrzeniach zamkniętych takich jak sklepy, urzędy, gabinety lekarskie, przystanki, dworce, muzea, środki transportu publicznego itp.); tylko osoba zaszczepiona w Niemczech, ozdrowieniec lub osoba, która wykonała test, może być dopuszczona przez pracodawcę do stanowiska pracy. 


  To Cię zainteresuje:

  Aktualne oferty pracy w Niemczech


  Ze sklepów, które zapewniają artykuły inne niż te do zaspokajania życiowych potrzeb, mogą korzystać ozdrowieńcy w Niemczech i osoby zaszczepione- zasada 2G; z usług fryzjerskich, kosmetycznych oraz z kin, teatrów i muzeów mogą korzystać tylko osoby z zasady 2G; noclegi w hotelach, pensjonatach i hostelach są możliwe tylko dla osób zaszczepionych lub ozdrowieńców. 

  Test PCR w Niemczech jest ogólnodostępny dla osób zainteresowanych. Poszczególne kraje związkowe mogą na własne życzenie wprowadzać poszczególne obostrzenia dla osób nawet zaszczepionych. Zaleca się sprawdzenie aktualnie obowiązujących ograniczeń w konkretnych krajach. Na razie negatywny test COVID w Niemczech upoważnia osoby niezaszczepione do korzystania z siłowni, hoteli, teatrów, kin. Może się zdarzyć, że rząd tymczasowo zakaże prowadzenia działalności dla osób niezaszczepionych oraz zaleci ograniczenie kontaktu lub opuszczenie mieszkań. Należy zachować szczególną ostrożność w kontaktach z osobami, które nie przyjęły pełnej dawki szczepień przeciwko COVID-19. 


  Na podstawie materiałów: Ministerstwo Spraw Zagranicznych – gov.pl

  Szukaj ogłoszeń

  Top